კონფიდენციალურობის პოლიტიკა (პარტნიორებისათვის)
“Forter” მნიშვნელოვნად მიიჩნევს, რომ ჩვენი აპლიკაციით (შემდგომში “აპლიკაცია”) სარგებლობისას, თავს უსაფრთხოდ და დაცულად გრძნობდეთ. თქვენი კონფიდენციალური ინფორმაციის დაცვა მნიშვნელოვანია, რასაც წინამდებარე კონფიდენციალურობის პოლიტიკა ითვალისწინებს.
კონფიდენციალურობის პოლიტიკა (შემდგომში “პოლიტიკა”/ "პოლიტიკა პარტნიორებისთვის") თანხვდება საერთაშორისოდ აღიარებულ პრინციპებს და მისი აუცილებლობა კომპანიის პასუხისმგებლობიდან და კეთილსინდისიერებიდან წარმოიშობა.
აპლიკაციის სტუმრობითა და გამოყენებით თქვენ ეთანხმებით წინამდებარე პოლიტიკას, ამდენად თითოეული აპლიკაციის მომხმარებელი ვალდებულია გაეცნოს აღნიშნულ პოლიტიკას, რათა მასთან უთანხმოების შემთხვევაში, არ განაგრძოთ აპლიკაციით სარგებლობა.
წინამდებარე პოლიტიკა განსაზღვრავს თუ რა სახის ინფორმაცია მოიპოვება, გროვდება, მუშავდება და გამოიყენება; რა უფლებები გაქვთ თქვენ, როგორც მომხმარებლებს და ჩვენ, როგორც კომპანიას.
ჩვენ გპირდებით, რომ თქვენი ინფორმაცია იქნება კონფიდენციალური, დაცული, არ მოხმარდება არალეგალურ მიზნებს, არ იქნება უკანონოდ გამოყენებული.
ინფორმაციის შეგროვება, დამუშავება და გამოყენება
ჩვენ ვაგროვებთ იმ ინფორმაციას, რომელსაც თქვენ თავად უთითებთ აპლიკაციის გამოყენებისას და რეგისტრაციისას, რომლებიცაა: სახელი, გვარი, Email, ტელეფონის ნომერი, თქვენი დაბადების თარიღი, პირადი ნომერი, მისამართი, ეროვნება, საცხოვრებელი ადგილი; ინფორმაცია თქვენი სატრანსპორტო საშუალების შესახებ: სერიის ნომერი, გამოშვების თარიღი, ფოტოები, ძრავის ტიპი, მგზავრთა ადგილების რაოდენობა და ა.შ. ზემოაღნიშნული ინფორმაციის ვალიდურობის დასადასტურებლად, კომპანია იტოვებს უფლებას მოითხოვოს მომხმარებლისგან ყველა შესაბამისი საიდენტიფიკაციო დოკუმენტი იქნება ეს პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა, მართვის მოწმობა თუ სხვა.გარდა უშუალოდ თქვენ მიერ მითითებული ინფორმაციისა, აპლიკაცია მოიპოვებს ინფორმაციას თქვენი ადგილმდებარეობის (გეოლოკაციის) შესახებ.
“Forter” ამ ინფორმაციას იყენებს, რათა:
- უზრუნველყოს თქვენ მიერ “ფორტერის” ვებსაიტზე განთავსებული მომსახურების ჯეროვნად შესრულება აპლიკაციის საშუალებით.
- ტექნიკური და ორგანიზაციული მიზნებისთვის.
პერსონალური ინფორმაციის დაცვა და გაზიარება
თქვენს პერსონალურ ინფორმაციას დაცულად ვინახავთ და მათი გაზიარება მოხდება მხოლოდ შემდეგი მიზნებით:
- რათა ვებსაიტზე განთავსებული მომსახურება ჯეროვნად შეასრულოთ და მიიღოთ ის აუცილებელი ინფორმაცია, რაც მომხმარებლისთვის სამსახურის გაწევაში დაგეხმარებათ.
- იმ შემთხვევაში, თუ ჩვენ იურიდიულად ვალდებული ვართ გავასაჯაროოთ ან გავაზიაროთ თქვენი პერსონალური მონაცემები; თუ გვინდა დავიცვათ ჩვენი უფლებები, საკუთრება ან უსაფრთხოება ან ჩვენი მომხმარებლებისა და სხვათა უფლებები.
- ჩვენ მიერ მოპოვებული თქვენი ინფორმაცია, იურიდიული პასუხისმგებლობიდან გამომდინარე, შესაძლოა გადაეცეს სახელმწიფო ორგანოებს ან ერთეულებს, მარეგულირებელ ორგანოებს და ა.შ. სასამართლო განჩინების, ოფიციალური მოთხოვნის ან სხვა, მოქმედი კანონმდებლობის საფუძველზე წარმართული ნებისმიერი პროცესის საფუძველზე.
- რათა ავიღოთ ხელშეკრულებით (კონტრაქტით) გათვალისწინებული უფლებები და მოვალეობები და ვუზრუნველყოთ მათი შესრულება.
თქვენი უფლებები
მოქმედი კანონმდებლობით თქვენ გაქვთ უფლება:
- გადაამოწმოთ ვინახავთ თუ არა თქვენს პერსონალურ მონაცემებს.
- მოითხოვოთ ჩვენგან დაცული ინფორმაციის გამოთხოვა ასლის სახით.
- მოითხოვოთ აღნიშნული ინფორმაციის:
- უსწორობის აღმოფხვრა;
- ცვლილებების შეტანა;
- წაშლა;
მომხმარებლის გაუქმება
თქვენი მომხმარებლის გაუქმება შეგიძლიათ აპლიკაციიდან. მომხმარებლის გაუქმება შესაძლებელია მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ ბალანსი დადებითია. თქვენი პირადი მონაცემები მთლიანად წაიშლება მონაცემთა ბაზიდან. არავის (თქვენი ჩათვლით) არ შეეძლება თქვენი mail-ის, ტელეფონის ნომრის და აიდი ნომრის გამოყენება პარტნიორის მომხმარებლის შესაქმნელად. გაუქმებული მომხმარებლის აღდგენა შეუძლებელია.
ჩვენს დაპირებასთან ერთად თქვენს დაცულობას უზრუნველყოფს საქართველოს კანონი “პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ”.
კონტაქტი
თქვენს პერსონალურ მონაცემებთან დაკავშირებული კითხვებით, გთხოვთ მოგვმართოთ წერილით Mail-ზე: [email protected].
კონფიდენციალურობის პოლიტიკა შესაძლოა დროთა განმავლობაში შეიცვალოს და ასეთ შემთხვევებში ის აპლიკაციაში განახლებულად განთავსდება.

Политика конфиденциальности (для партнеров)
"Forter" считает крайне важным, чтобы вы чувствовали себя спокойно и безопасно во время использования нашего приложения (далее "Приложение"). Защита вашей конфиденциальной информации имеет большое значение, что и предусмотрено данной политикой конфиденциальности.
Политика конфиденциальности (далее "Политика"/"Политика для партнеров") соответствует международно признанным принципам, а ее необходимость вытекает из ответственности и добросовестности компании.
Посещая и/или используя Приложение, вы соглашаетесь с данной политикой, поэтому каждый пользователь Приложения обязан ознакомиться с указанной политикой, чтобы в случае несогласия с ней не продолжать использование Приложения.
Данная политика определяет, какого рода информация получается, собирается, обрабатывается и используется; каковы ваши права как клиента и наши права как компании.
Мы обещаем, что ваша информация будет конфиденциальной, защищенной, не будет использоваться в незаконных целях и не будет использоваться незаконно.
Сбор, обработка и использование информации
Мы собираем информацию, которую вы предоставляете сами при использовании приложения и регистрации, а именно: имя, фамилия, электронная почта, номер телефона, ваша дата рождения, личный номер, адрес, гражданство, место проживания; информация о вашем автомобиле: серийный номер, дата производства, фотографии, тип двигателя, количество пассажирских мест и т.д. Для проверки достоверности вышеуказанной информации Компания оставляет за собой право запросить у Пользователя все соответствующие документы, удостоверяющие личность, будь то удостоверение личности, водительские права или любые другие.Помимо непосредственно указанной вами информации, приложение также получает информацию о вашем местоположении (геолокация).
"Forter" использует эту информацию:
- Для обеспечения надлежащего выполнения услуг, предоставляемых вами на сайте "Forter" через приложение.
- В технических и организационных целях.
Конфиденциальность и обмен личной информацией
Мы храним вашу личную информацию в безопасности и передаем ее только для следующих целей:
- Для того чтобы помочь вам надлежащим образом выполнять услуги, опубликованные вами на сайте, и получать необходимую информацию, которая поможет вам предоставлять услуги пользователям.
- Если по закону мы обязаны раскрыть или поделиться вашими данными; если мы хотим защитить наши права, собственность или безопасность или права наших клиентов и других лиц.
- Ваша информация, полученная нами, в зависимости от юридической ответственности, может быть передана государственным органам или организациям, регулирующим органам и т.д. в соответствии с постановлением суда, официальным запросом или любым другим процессом в соответствии с действующим законодательством.
- В целях принятия прав и обязанностей, предусмотренных соглашением (договором), и обеспечения их выполнения.
Ваши права
Согласно действующему законодательству, вы имеете право:
- Проверять, храним ли мы ваши данные.
- Запросить у нас копию вашей защищенной информации.
- Потребовать, чтобы указанная информация была:
- исправлена;
- изменена;
- удалена;
Удаление аккаунта
Вы можете удалить свою учетную запись из приложения. Удаление аккаунта возможно только при положительном балансе. Из базы данных полностью удаляются ваши личные данные. Никто (в том числе и вы) не сможет использовать ваш email, номер телефона и идентификационный номер для создания аккаунта партнера. Восстановление удаленного аккаунта невозможно.
Вместе с нашим обещанием, ваша безопасность обеспечивается Законом Грузии «О защите персональных данных».
Контакт
По вопросам, связанным с вашими данными, пожалуйста, пишите нам по адресу: [email protected].
Политика конфиденциальности может время от времени меняться, и в таких случаях она будет обновляться на Сайте.